You are currently viewing Rocznica śmierci Jana Biangi – patrona sali

Rocznica śmierci Jana Biangi – patrona sali

🥊 42 lata temu, 8 kwietnia 1982 roku, odszedł od nas Jan Bianga – niezapomniany pięściarz i wybitny trener, którego dziedzictwo wciąż inspiruje.

🌟 W hołdzie jego pamięci oraz dla wszystkich gdańskich sportowców, w Klub Bokserski Brzostek Top Team powstaje projekt Izby Pamięci. To nie tylko miejsce historyczne, ale także znak wdzięczności dla tych gdańskich sportowców, którzy wnosili ogromny wkład w rozwój sportu lokalnie i globalnie.

➡️W wydarzeniu wziął udział Dyrektor #IPNGdańsk dr Marek Szymaniak, który mówił:

📣„Cieszę się bardzo, w tym tętniącym życiem miejscu jakim jest Klub Bokserski Brzostek Top Team, powstaje tak ciekawa i ważna inicjatywa, jaką jest Izba Pamięci”.

👏 Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Brzostek Top Team Maciej Brzostek: „Jestem dumny, że Klub Brzostek Top Team nosi imię przedwojennego pięściarza Jana Biangi. Zainaugurowany dziś projekt stworzenia Izby Pamięci to dla nas nie tylko wielkie wyzwanie, ale przede wszystkim część naszej szerszej misji.”

📸 Projektowana Izba Pamięci będzie świadectwem historii, miejscem inspiracji i szacunku dla tych, którzy działali nie tylko na ringu, ale także na rzecz społeczeństwa. Niech ich przykład będzie drogowskazem dla kolejnych pokoleń!

🔗My zachęcamy do zapoznania się z biogramem Jana Biangi, który jest dostępny na naszej stronie: https://gdansk.ipn.gov.pl/…/199899,42-lata-temu-8…

#Pamięć#Sport#Gdańsk#JanBianga#IzbaPamięci#BrzostekTopTeam#IPN#Historia#Dziedzictwo#IPNGdańsk

Dodaj komentarz