You are currently viewing Odkrywamy kolejną kartę naszego festiwalu Filmów Młodzieżowych -„Nie rezygnuj z marzeń”

Odkrywamy kolejną kartę naszego festiwalu Filmów Młodzieżowych -„Nie rezygnuj z marzeń”

W odsłonie 3 zobaczycie wyjątkowy film z 2000 roku pt. Zbuntowana (ang. Girlfight). To film oparty na scenariuszu i reżyserii Karyn Kusama. Diana Guzman, jest zamkniętą w sobie nastolatką, która buntuje się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Nie potrafi nad sobą panować i wdaje się w bijatykę z każdym, kto stanie jej na drodze.

Po samobójczej śmierci matki dziewczyna mieszka w ponurym bloku na Brooklynie z ojcem i młodszym bratem, z którymi nie znajduje wspólnego języka. Diana nie ma nic do stracenia, nie wierzy bowiem, że kiedykolwiek uda jej się wyrwać z otaczającej ją rzeczywistości… Pewnego dnia Diana przypadkiem trafia do sali gimnastycznej, gdzie trenują przyszli bokserzy.

Słuchając ich opowieści o walkach na ringu czuje, że odnalazła swoje powołanie. W tajemnicy przed wszystkimi rozpoczyna trening pod okiem Hectora zgorzkniałego weterana, który dzięki niej odzyskuje wiarę w siebie. Poznaje także młodego boksera Adriana, który staje się jej pierwszą miłością… Pod wpływem treningów Diana zmienia się nie do poznania. Dojrzewa, nabiera wiary w siebie, przekonuje się, że odnalazła swoje miejsce w życiu. Czy uda jej się postawić na swoim?

Z kim widzimy się w piątek?

Projekt dofinansowano w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Miasta Gdańska

Dodaj komentarz